עיצוב בית קפה – הרבה מעבר לאסתטיקה - רשת בתי קפה לנדוור

בלוג

blog_design

 עיצוב בית קפה – הרבה מעבר לאסתטיקה

28.07.14

כשאנחנו מתאהבים בבית קפה ,חוזרים אליו שוב ושוב ומרגישים בו כמו בבית, זה לא קורה רק בזכות האומלט העסיסי או הקפה המשובח – לפעמים זאת פשוט האווירה! אחד המרכיבים החשובים ביצירת האווירה הינו העיצוב. עיצוב בית קפה משפיע משמעותית על בניית המותג של העסק, בידולו מעסקים מתחרים והתאמתו לקהלי היעד.

 

בעלי הניסיון בתחום כבר מבינים, שעיצוב נכון מהווה קרש קפיצה להצלחתו של בית קפה. כשחלל בית הקפה מצליח להעביר ללקוח את החוויה הנעימה ביותר תוך הדגשת ערכי המותג ושילוב אופטימלי בין הנראות לפונקציונליות – מתרחשת ההתאהבות. בין אם מדובר על רשת בתי קפה ובין אם על בית קפה פרטי, בין אם מדובר בסגנון כזה או אחר – עיצוב בית קפה הופך את שהות המבקר לחוויה, תורם לשביעות רצונו ויוצר אצלו הזדהות עם המותג. במילים אחרות, הדרך לליבו של הלקוח עוברת דרך עיניו ותחושותיו.

 

מיתוג בית קפה

כאשר רשת בתי קפה, סניפים מסוימים שלה או בית קפה פרטי עוברים תהליך מיתוג ועיצוב, הם זקוקים לסיוע מהמומחים בתחום. לצורך מיתוג בית קפה ועיצובו, יש לחבור למעצבים ואדריכלים המתמחים בענף בתי הקפה.אלו לומדים את בית הקפה והרשת אליה הוא משתייך, את המסרים השיווקיים שלו, את קהל היעד ואת המתחרים. לאחר התחקיר מתחיל תהליך העיצוב, עם בחירת המרכיבים השונים: חומרים, צבעים, טקסטורות, סגנון וכיוב'. מכאן פונים לגיליון העבודה וממנו אל השטח. מיתוג בית קפה הוא תורה בפני עצמה.

 

עיצוב רשת בתי קפה לנדוור

 

עיצוב בית קפה – זו פילוסופיה

רשת בתי הקפה לנדוור מהווה דוגמה לחברה ששמה דגש רב על עיצוב ומיתוג סניפיה. פילוסופיית העיצוב והמיתוג של לנדוור מכוונת לכך שכל הסניפים מעוצבים ברוח ה-DNA הרשתית, אך כל אחד מהם מקבל נגיעה אישית בהתאמה לסביבה בה הוא פועל. בכל בתי הקפה של לנדוור מנשבת רוח אירופאית קלאסית, עם ניחוח רחובות ברלין של תחילת המאה ה-20, שם ואז החלה מסורת לנדוור. על יסודות המותג בן כמאה השנים נבנה עיצוב ישראלי מעודכן ועכשווי, המחבר עוצמות רשתיות עם הרגשה חמימה ואישית של בית קפה פרטי.

 

עיצוב רשת בתי קפה עם טעם מקומי

שילוב המגמה העיצובית הבסיסית של לנדוור עם הטאץ' המקומי ניכרים בכל סניפי הרשת, בין אם אלה בתי קפה בתל אביב, בתי קפה בירושלים או בכל פינה בארץ. כל הסניפים מאופיינים בעיצובים חמים וקלאסיים, עם אלמנטים של עשיית קפה ושימוש רב בעץ ובברזל, המשרים אווירה חמימה ותחושה ביתית לכל אורח.

 

בין בתי קפה בתל אביב המשתייכים לרשת, אפשר להצביע על כיוונים עיצוביים שונים בהתאם למיקום. כך למשל, עיצוב הסניף בנמל ת"א שם דגש על מורשת המותג לנדוור עם תמונות ותצלומים שלנדוור הביא עימו כשעלה לישראל, ועם גופנים ששימשו בבית הקפה הראשון של הרשת. עם זאת, השפעות ניו יורקיות ופטרבורגיות הופכות את העיצוב לחדיש, עדכני ורלוונטי. בסניף היכל התרבות שולטים גוונים עזים המתכתבים עם הבילויים וחיי הלילה. סניף רוטשילד משופע ברהיטי וינטג', מכונת קלייה ישנה ופריטים משוקי הפשפשים, וסניף שרונה שוכן בבית טמפלרי עתיק ששוחזר במסגרת שימור האתר ההיסטורי.

 

בין בתי קפה בירושלים המשתייכים לרשת, ניתן לציין את סניף מתחם התחנה הממוקם במבנה אבן  ומשלב סגנון עות'מאני עם השפעות אירופאיות וטמפלריות, וסניף הסינמה סיטי המחבר בין ניחוח הבילוי של מתחם הסרטים לבין תחושת הקדושה של העיר העתיקה.

 

לצד בתי קפה בתל אביב כמו גם בתי קפה בירושלים, סניפי לנדוור בכל הארץ נושאים את ניחוח המותג עם רוח המקום. סניף שדרות חן בהרצליה מעוצב בסגנון בתי הקפה הקלאסיים של פאריז ולונדון, בעוד הכניסה לבית הקפה בגן שמואל עוצבה כגן אנגלי קטן. סניף הקריון מאופיין בעיצוב  עוצמתי המשלב קלאסיות אירופאית עם אנרגיות אורבניות, וברחבת החוץ של סניף רמת ישי, המשקיפה לנוף ישראלי, פזורים כסאות פריזאים, כשמתוך בית הקפה  מציץ עמוד רחב עטוף בטפט רטרו-אמריקאי.

חזרה לבלוג