מסורת האיכות - רשת בתי קפה לנדוור

מסורת האיכות

 

מבית קפה קטן בברלין, דרך בית הקלייה הראשון בארץ, ועד רשת בתי קפה ארצית בעלת שפע "אפיל" ואופי. מהסיפור של קפה לנדוור עולה ארומה של איכות, שעוברת במסורת לאורך שנים. 

 

1919, ברחוב ציורי בברלין פתח משה לנדוור בית קפה קטן ורומנטי, שהפך במהרה לאחד ממרכזי החברה הפופולאריים בעיר. בשטח נוסף, צמוד לבית הקפה, הקים בית קלייה, בו עסקה כל משפחת לנדוור בקלייה וייצור עצמי של הקפה המשובח, שהוגש לאורחי בית הקפה.

ב-1933, עם עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, עלה לנדוור עם משפחתו ארצה, התיישב בתל אביב, ופתח ברחוב אלנבי מול הים את בית קליית הקפה הראשון בארץ ישראל. זמן מה לאחר מכן הורחב העסק והועבר למרכז הרחוב (אלנבי 121).

בשנות הארבעים היה לנדוור לקפה הנפוץ במדינה. סיפורו ארוג בתולדות צמיחתה של תל אביב המתפתחת, של דור היישוב הנמרץ ושל המדינה הצעירה שקמה בשלהי אותו עשור. בבית הקלייה הקפיד לנדוור היֵקה על תהליך קלייה מדויק, כאשר כל פול קפה נבחר בקפידה וטופל באהבה. מסורת זו של מצוינות, איכות ללא פשרות ותשוקה ליצירת קפה מושלם, מלווה את המותג ואת כל החוויה שהוא מביא עימו, עד היום, כמעט 100 שנה.

בתקופת הצנע בשנות ה-50, כשרוב הקפה ששווק בארץ היה על בסיס ציקוריה (תחליף קפה), רק בלנדוור אפשר היה למצוא את הקפה האמיתי. בית הקלייה הפך למוקד משיכה אטרקטיבי, ורבים צבאו על חנות המפעל מדי יום ביומו. בשנת 1964, עקב הביקוש הגואה לקפה הייחודי, ומאחר ובית הקלייה ברחוב אלנבי כבר התקשה לספק את דרישות השוק, הועבר המפעל לאזור התעשייה בחולון, וכיום הוא משתרע על פני שטח של כ-1,000 מ"ר. בשנים האחרונות עבר המפעל שדרוג טכנולוגי ותפעולי, ששיפר משמעותית את כל תשתיות הייצור - קלייה, טחינה, אחסנה, שינוע ואריזה. כמו כן, שופרו מערכות הבקרה במפעל ובמעבדה. כתוצאה מכך, מוצרי קפה לנדוור התעדכנו והשתבחו משמעותית. מפעלנו המשוכלל והמתקדם מסוגו בישראל, עומד בתקני ISO-9001 ו- ISO 22000:2005 המחמירים, המשקפים את שאיפתנו לאפס ליקויים. הניסיון שצברנו במהלך השנים, יחד עם רמת השליטה והבקרה על תהליכי הייצור, מבטיחים תוצרת טרייה ואיכותית לכל סוגי הקפה הקלוי. התערובת המיוחדת, הקלייה האיכותית והטחינה לגרגירים עדינים – ייחדו את קפה לנדוור כבר מהגרגר הראשון. בזכות השמירה הקנאית על המסורת המשפחתית רוויית האהבה לקפה, יכולים גם היום מביני הקפה ואוהביו ליהנות מאותו קפה קלוי, טחון ואיכותי. לנדוור היה ונשאר קפה שכובש כל חך - לצד לקוחות נאמנים, שמהווים דור רביעי של שותי קפה במשפחת לנדוור, נולדים מדי יום לקוחות חדשים שגדלים עם המותג.

אחת מאבני הדרך של לנדוור מסומנת בשנת 2004, כאשר אל בית הקלייה הוותיק חברו סטפן יוקוביץ, עופר קורן, ניר כספי ואורן מאור – יזמים ותיקים ומנוסים בתחום המסעדנות וחיי הלילה של תל אביב. יחד הקימו את רשת בתי הקפה לנדוור. לצד הייצור המתקדם של קפה ששמו הולך לפניו, אנו מממשים גם את שפע האפשרויות החברתיות הגלומות בקונספט בית הקפה. סניפי הרשת, המשלבים מקצועיות עם חמימות ביתית, מספקים פלטפורמה למגוון פעילויות חברתיות החל מקריאת עיתון בוקר, פגישת עסקים, מפגש חברתי, עבודה, לימודים, ועד דייטים ועוד. בשנת 2011 החלטנו לשדרג את תערובת הבית לתערובת פרימיום האיכותית והמתאימה ביותר לחיך הישראלי (house blend) . לשם כך הזמין בית הקלייה את מר ג'יאני נורה מאיטליה , מגדולי מומחי הקפה בעולם. מר נורה שילב את מיומנותו עם מסורת הקלייה של לנדוור, ויצר תערובת איטלקית מסורתית, עשירה בטעמי שוקולד וניל, ומאופיינת בגוף קטיפתי ועשיר ובטעם עמוק, המתאימה לאורחי בתי הקפה שלנו בפרט ולשותי הקפה בישראל בכלל. לצד תערובת זו יצרו בית הקלייה ומר נורה סדרה של סוגי קפה מאזורים שונים בעולם, אותם ניתן לרכוש בשקיות/קופסאות הקפה המיוחדות שבסניפי הרשת. 

עם עבר עשיר, הווה תוסס ושאיפה להמשיך ולהתפתח בעתיד, החוויה הלנדוורית רק הולכת ומתעצמת מיום ליום.