זכיינות בבתי קפה בישראל - רשת בתי קפה לנדוור - רשת בתי קפה לנדוור

בלוג

לנדוור סניף רמת החייל תל אביב

זכיינות בבתי קפה בישראל

07.08.17

בתי קפה בישראל – ענף נושא פירות

 

שוק בתי הקפה בישראל הוא מהמובילים בעולם. אולי זה מזג האוויר האולטימטיבי, אולי זו אהבת הקפה של הישראלים, ואולי זו העובדה שאין כמעט מחסומים בכניסה לענף האטרקטיבי. כך או אחרת, העובדות מדברות בעד עצמן. אלפי בתי קפה פועלים במדינתנו, רובם תוססים ומלאים, וכולם מהווים נתח משמעותי מכלל בתי העסק בתחום המזון (מסעדות, ברים וכיו"ב). למעלה מ-40% מבתי הקפה ממוקמים במרכז הארץ, חלקם משתייכים לרשתות הגדולות ומופעלים על ידי זכיינים, וחלקם בבעלות פרטית.

 סניף איירפורט סיטי

זכיינות – הולכת נהדר עם קפאין

זכיינות מהווה מסלול בטוח ונוח להקמת עסק עצמאי יציב ורווחי בכלל ובתחום בתי הקפה בפרט. השיטה המבוססת על הצטרפות עצמאית לרשת קיימת, מאפשרת ליהנות מהיתרון העצום של עצמאות מלאה בתוך מסגרת בטוחה וברמת סיכון נמוכה. זכיינות בתי קפה הינה קונספט פופולארי במיוחד. זכיינים המצטרפים לרשת בתי קפה בעלת מוניטין, נהנים משם מסחרי ממותג כבר מהצעד הראשון. בארצנו הקטנטונת לא חסרות דוגמאות לרשתות כאלה על סניפיהן הרבים הפועלים לאורכה ולרוחבה של הארץ.

 

מה כוללת זכיינות בתי קפה?

זכיינות בתי קפה מספקת מעטפת שלמה הכוללת הכשרה של הזכיין, וליווי רשתי לאורך כל הדרך החל מהקמת בית הקפה ועד לתפעולו. הליווי כולל את כל הנדרש להצלחתו של העסק – בחירת מיקום, סיוע בעיצוב, מיתוג, שיווק, הדרכה וייעוץ זמינים, גיוס והכשרת עובדים ועוד.
יש לזכור שהצלחתו של כל סניף מעלה את קרנה של הרשת, ולפיכך בעליה יעשו הכול כדי לספק לזכיינים מקפצה בראשית הזינוק, ומשענת מגבה ותומכת בהמשך. עם ליווי צמוד ושוטף שכזה, הזכיינים יכולים להתמקד בעשייה ובתפעול בית הקפה, ולממש הלכה למעשה את פוטנציאל הרווחים שלהם ממנו.

 

לגימה מהיתרונות…

  • סיכויים גבוהים להצלחה – כתוצאה מההשתייכות לרשת בתי קפה מצליחה, שיש לה מוצר פופולארי וקהילת לקוחות ידועה.
  • עסק עצמאי במסגרת בטוחה – ההזדמנות להיות בעל עסק עצמאי עם כל היתרונות שבכך ובלי כל הסיכונים המאפיינים צעד שכזה.
  • ידע והדרכה – יחד עם הזיכיון הרשת מוכרת לזכיין גם את הידע והכלים שברשותה, המאפשרים לו להקים ולתפעל את בית הקפה במקצועיות.
  • בחירת מיקום מוצלח – בדרך כלל הרשתות בוחנות היטב את המיקום המיטבי לכל סניף ואת פוטנציאל תנועת המבקרים, מה שמהווה סוג של בדיקת היתכנות לעסק, ומעלה את סיכויי ההצלחה של הזכיין.
  • התחלה חלקה – מזדמנת בזכות הליווי הראשוני של הרשת הכולל הכשרה, מציאת מיקום, עיצוב בית הקפה, סיוע בשיווק ומיתוג, ובניית צוות כ"א.
  • התמיכה השוטפת – לזכיינים יש "אבא ואמא" שעומדים בראש הרשת, תומכים, מייעצים ומסייעים להתמודד מול האתגרים העסקיים שנכונו לכל בעל עסק.
  • אשראי גבוה – זכיין שנדרש לקו אשראי מהבנק, צפוי לקבל אשראי גבוה יותר כשהוא משתייך לרשת ידועה שהכנסותיה גבוהות.
  • תנאי התקשרות נוחים מול ספקים – הזכיין עשוי ליהנות ממחירים ותנאי תשלום מועדפים, מתוקף חוזי הרשת.
  • רווח כלכלי – ממוצע פדיון חודשי לבית קפה המשתייך לרשת גדולה בישראל, גבוה יותר מזה של בית קפה פרטי בכ-30%. כדאי לסייג ולא להתחייב

 

בהצלחה לזכיינים שבדרך!

לפרטים נוספים ולהצטרפות למשפחות הזכיינים של לנדוור צרו קשר

חזרה לבלוג