בתי קפה ידידותיים לילדים - רשת בתי קפה לנדוור

בלוג

בתי קפה לכולם

בית קפה שמגיע לכולם!

24.01.15

על בתי קפה המותאמים לאוכלוסיות שונות

 

בתי קפה לכל אוכלוסייה 

 

להתרווח בבית קפה מעוצב, להיפגש עם חברים על כוס קפה משובח, או להתענג על ארוחה קלילה תוך כדי עבודה במחשב הנייד – כיום זה הפך לנורמה, לחלק מתרבות הפנאי הזולגת גם לעולמם של ילדים, בני גיל הזהב, דתיים, אנשי עסקים ועוד.  צרכנים ובעלי בתי קפה גם יחד מודעים לעובדה כי בית קפה הוא כבר מזמן לא רק מקום ששותים ואוכלים בו, אלא נקודת בילוי ומפגש. אפשר לראותו כמעין בית נוסף, שמתאים לכל סיטואציה בחיי היומיום – מפגשים משפחתיים, מפגשים עם חברים, דייטים, פגישות עסקים,  הכנת שיעורי בית עם הילדים, למידה למבחנים ועוד. בהתאם לכך, הולכת ועולה המודעות של בעלי העסקים בענף בתי הקפה וההסעדה להנגשה ולהתאמה של בית העסק לכל מגזר באוכלוסייה.

 

ילדים זה שמחה – גם בבית קפה

 

בשנים האחרונות ילדים הפכו ללקוחות רצויים וחשובים בבתי הקפה. ניתן לראות כיום יותר ויותר משפחות שמגיעות לבית הקפה בהרכב מלא מהנכד ועד הסבתא, או אימהות שמגיעות לבלות זמן איכות עם ילדיהם הצעירים, ואפילו חברות שנפגשות בבית הקפה ומביאות איתן את דור העתיד. בד בבד עם המגמה המתפשטת, בתי קפה רבים נוטים להיות ידידותיים ומסבירי פנים לילדים. בתי קפה אלה מותאמים לילדים בקשת של פרמטרים הכוללת: מנות ילדים מגוונות, אפשרויות תעסוקה שונות החל מדפי צביעה ועד משחקי שולחן, צ'ופרים לילדים, ואף מתחמים ומתקנים לילדים. רשת בתי קפה לנדוור לדוגמה, ידידותית מאוד לילדים, כשבבתי הקפה שלה ניתן לראות תפריט מיוחד לילדים, פלייסמנטים לצביעה, מתנות לילדים ועוד. בולט במיוחד בהקשר זה הוא בית קפה לנדוור בגן מאיר,  שילדים המגיעים אליו עם הוריהם יכולים ליהנות מנדנדות, מרחבה גדולה למשחק חופשי ואפילו משעת סיפור בשבת בבוקר.

 

לא מוותרים על גיל הזהב

 

אחד הבילויים הפופולאריים של בני הגיל השלישי הוא בית הקפה. חבורת נשים בגיל מתקדם המתכנסת למפגש בבית קפה הינה מחזה שכיח במחוזותינו. מטבע הדברים, לרוב הפנסיונרים יש שפע זמן פנוי, שחלקו מוקדש גם למפגשים על כוס קפה וקינוח, כמו גם על ארוחה בריאה וטעימה. הגיל השלישי מגיע לבית קפה גם בליווי הדורות הצעירים יותר – הילדים והנכדים. בהתאם לכך, בתי קפה רבים מקדמים בברכה את פני האוכלוסייה המבוגרת, תוך דאגה למקומות ישיבה נוחים ולגישה נוחה לחלקים השונים של בית הקפה.

 

בתי קפה לדתיים ולשומרי כשרות

 

הקהל הדתי/מסורתי/שומר כשרות מהווה מרכיב משמעותי בחברה הישראלית, והדבר משתקף גם  כשמדובר בתרבות הפנאי והבילוי. בתי קפה רבים בארץ דואגים להחזיק בתעודת כשרות במטרה לספק את שירותיהם גם לקהל הדתי ולתת מענה לצרכיו. כיום ישנם בתי קפה רבים המתאימים עצמם במיוחד לקהל הדתיים ושומרי הכשרות. לעיתים מדובר גם בסניפים המשתייכים לרשת כזו או אחרת, שייעדה אותם במיוחד לקהל הדתי. בהקשר זה ניתן לציין את סניף לנדוור במתחם הבימה, שניכר כי בתפריט החלבי והססגוני שלו הושקעה יצירתיות רבה. אסף – לציין כמה סניפים? אפשר לכתוב על סניף לנדוור שער הצפון, מודיעין, סינמה סיטי ירושלים….

 

על כוס קפה ולפ-טופ

 

אחוז בלתי מבוטל מיושבי בתי הקפה הינם המשתמשים במחשב נייד – אנשי עסקים, פרילנסרים, בלוגרים, סטודנטים ואף תיירים. חלקם מגיע אפילו מדי יום לבית הקפה השכונתי ו"מסב" אותו למשרד הפרטי או ל"חדר ישיבות". הצצה באתרי ההמלצות לבתי קפה ידידותיים לאנשי הלפ-טופים, מבהירה שיש ביקוש רב לבית קפה שכיף לעבוד בו. בהתאם לכך, בתי קפה רבים דואגים לספק את הסביבה הנדרשת לציבור "הניידים" – רשת אלחוטית, שקע חשמל לסוללה, כיסא מרווח ואווירה נעימה. קפה משובח וסמול טוק עם הבריסטה ישלימו את את חוויית העבודה המרנינה.

 

עוד בתי קפה ייחודיים

 

ישנם בתי קפה המיועדים לטבעונים בלבד, או לפחות כאלה המגישים תפריט טבעוני בנוסף לתפריט הרגיל שלהם. ישנם גם בתי קפה ידידותיים לכלבים וחיות מחמד, החל מכאלה המשלבים חצר, גינה או מתחם מקורה אליהם ניתן להכניס חיות מחמד, ועד לבתי קפה שמשקיעים במתקני שתייה ובחטיפים לכלבים.

 

אז מי אמר קפה ולא קיבל? 

חזרה לבלוג