איך אפשר "לטבען" תפריט איטלקי? - רשת בתי קפה לנדוור - רשת בתי קפה לנדוור

בלוג

ארוחה טבעונית בקפה לנדוור

איך אפשר "לטבען" תפריט איטלקי?

52.11.16

המאמר שלפניכם מוקדש לכל הטבעונים שחולמים על אוכל איטלקי ורואים איך חלומם נגוז תחת ענני שמנת ופתיתי פרמזן. אז זהו, שאפשר גם אחרת. טבעונים יכולים לאכול ארוחות איטלקיות מלאות ועשירות – כל מה שצריך הוא לטבען אותן.

 

מנות איטלקיות – משמחות את כולם

לפני שניכנס לעובי הצלחת, בואו נציג כמה עובדות על אוכל איטלקי: הוא טעים, הוא פופולרי, הוא זמין כמעט בכל בית קפה או מסעדה, וישראלים משוגעים עליו. מנות איטלקיות פופולריות על כל שולחן – בבית, בבית קפה, במסעדה, בישראל ובחו"ל. אוכל איטלקי כיף לאכול בשעות שונות – בצהריים, בערב, אחרי אימון כושר או באירוח חברים. ארוחות איטלקיות מדברות לכולם – מבוגרים, ילדים, חברים, משפחה, וגם… טבעונים. כן כן, בתפריט איטלקי אפשר למצוא מנות רבות שמתאימות לטבעונים, או כאלה שניתן להתאימן במידת הצורך.

 מנות איטלקיות מומלצות

ארוחה טבעונית בניחוח איטלקי

המטבח האיטלקי משלב רכיבים רבים מן החי, ולכן מקובל לחשוב (בטעות) שטבעונים אמורים לוותר עליו. בשם כל הפסטות והפוקאצ'ות אנחנו מודיעים – גם טבעונים יכולים לאכול ולהתענג על מנות איטלקיות טעימות ומזינות. כיום, כל מסעדה ובית קפה שמכבדים את עצמם מכבדים גם את הקהל הטבעוני. לפיכך, במסעדות איטלקיות או בבתי קפה ומסעדות שיש להם תפריט איטלקי, ניתן למצוא מנות איטלקיות עשירות שיכולות להתאים למטבח הטבעוני. יש מנות איטלקיות שמלכתחילה נחשבות לטבעוניות, ויש כאלה שהן גרסה טבעונית למנה המקורית.

 ארוחה טבעונית בלנדוור

כך מטבענים אוכל איטלקי

גם מנות איטלקיות שאינן טבעוניות במקור יכולות להפוך ולהיות ארוחה טבעונית למהדרין אם רק יודעים לטבען אותן כהלכה, כלומר להפוך אותן לטבעוניות. התורה אינה גדולה או מורכבת מדי – כל מה שנדרש הוא להוציא מתוך המנה את הרכיבים שאינם ראויים לחך הטבעוני. ברור לכול כי מנות כמו בולונז או אחרות המבוססות על עוף, בשר או דגים נותרות מחוץ לתחום הטבעוני, אבל המטבח האיטלקי מציע כל כך הרבה מעבר להן. מנות רבות של פסטה יכולות להתאים לסועדים טבעוניים ברגע שמרחיקים מהן את הפרמז'ן או את רוטב השמנת. בתי קפה ומסעדות שמכבדים טבעונים ורגישים לצרכיהם יעשו זאת ברצון רב וללא כל קושי. זאת ועוד, המנה נשארת טעימה להפליא גם בגרסה הטבעונית שלה.

 

בלנדוור הטבעון בא בטבעיות

לנדוור מהווה דוגמה טובה לרשת בתי קפה שנותנת מענה לקהלים רבים ומגוונים ומתחשבת בכל סועדיה למיניהם. לראיה, בסניפי לנדוור ברחבי הארץ חיים ביחד בשלום התפריט הטבעוני והתפריט האיטלקי. השלום הזה אפילו חוצה גבולות כאשר מטבענים מנות איטלקיות מקוריות. כך לדוגמה, מנות עשירות וצבעוניות כמו פסטה עגבניות בזיליקום, פסטה עגבניות אש או פסטה סיצילה שופעת הירקות והתבלינים, מוגשות לסועדים הטבעוניים כמות שהן, פשוט בלי פרמזן. הטעם לא נפגם ולו במעט. באותה מידה ניתן להגיש פסטות אחרות שבמקורן מגיעות עם רוטב שמנת – בלעדיו. תודו שזה כלל לא מורכב.

 

לטבען – זו כל החוכמה. 

חזרה לבלוג